Képzelj el egy vezetőt, aki mélyen hisz a szervezetében. Hosszú évek munkájával építette fel az együttműködéseket, a szervezeti elköteleződést – és most eljött az ideje egy új szintre lépni. Az elvárások nagyok, a lehetőségek látszólag végtelenek, a szervezet pedig kész a kihívásokra. De vajon hogyan érzi meg egy vezető, hogy mikor kell új...
Szupervízió - blog
Kedves Olvasó,
Az elmúlt években sokféle megközelítéssel dolgoztam fel a szervezet- és vezetőfejlesztés különböző területeit. Most újradolgozom őket és lassan összegyűjtöm ide a Szupervízió blog-ra. Az írások egy-egy vezetői, szervezeti kérdéshez kapcsolódnak. A módszertani esettanulmányokat úgy állítottam össze, hogy egy-egy kritikus fejlődési, módszertani, változási kérdésre fókuszáljanak, mindegyiket különböző megközelítéssel. Bízom abban, hogy a történetek kivezetnek egy-egy elakadásból és közelebb visznek a saját önreflektív kérdéseidhez.
Ha kapcsolódnál, visszavárlak az írások mentén. Remélem. mindig találsz majd újabb és újabb elgondolkodtató olvasnivalót.
Jó olvasást kívánok!
Képzelj el egy vezetőt, aki éveken át stabilan kormányozta a szervezetet. A stratégiát, a szervezeti értékeket a szervezet zsinórmértéknek vette a fejlődéséhez. A bejáratnál a falakon kifüggesztve a célok és az, amiben hisznek.
Képzelj el egy szervezetet, amely évtizedek óta a stabilitásra és az összetartozás kultúrájára épült. A felsővezetés emberséggel és felelősséggel irányított. Az emberek ismerték egymást, számíthattak egymásra.
A válságkezelés csapdája
Képzelj el egy szervezetet, amely az évek során számos válsághelyzetet élt túl. A csapat, a vezetők mind hozzászoktak már ehhez a dinamizmushoz. Összehangolt munkával, gyors döntésekkel, az erőforrások maximális kihasználásával minden egyes alkalommal sikeresen túljutottak a megpróbáltatásokon. Együtt küzdöttek, újra és újra bebizonyították, hogy...
Szervezeti kockázatok
Kockázatkezelés vezetői szemmel: Stratégiai előny vagy adminisztrációs teher?
Szupervíziós kérdések
Hoztam néhány szupervíziós kérdést, amelyek elgondolkodtatóak lehetnek számodra a vezetői szereped és a szervezeti hatásod mélyebb megértéséhez. Ezek a kérdések segíthetnek abban, hogy ne csak a napi feladatokra, hanem a hosszú távú célokra is reflektálj, és felismerd azokat a pontokat, ahol a fejlődéshez való hozzáállásod kritikus lehet.
Összetartó fejlesztések
Elgondolkodtál már azon, hogy a szervezetedben futó fejlesztések valóban összhangban vannak-e a stratégiai célokkal? Mi alapján mondod azt, hogy egy projekt sikeres volt, hogy valódi változást hozott?
Úton az önreflektív vezetői szemlélet felé
Hogyan látod magad vezetőként a mindennapokban? Mennyire érzed, hogy valóban kezedben van a szervezeted irányítása, vagy inkább az időd nagy része a folyamatos tűzoltással telik?
Fejlődés
A fejlődés útja gyakran nem egyenes, és talán te is tapasztaltad már, hogy az előrehaladás sokszor megáll, néha visszalépésre van szükség, máskor pedig újra kell gondolni a célokat. Ez teljesen természetes. De vajon a kezdeteknél tényleg mindig pontosan látjuk, mi a helyes irány? Vagy az úton szerzett tapasztalatok, tanulságok formálják a végső...
Változás
A változásvezetés egyik legnagyobb kihívása az ellenállás kezelése. Gyakran előfordul, hogy a szervezet nehezen alkalmazkodik az új modellekhez, bevezetett folyamatokhoz és valójában a vezetők nem értik, hogy a legjobb előkészítés ellenére miért nem halad jól a szervezet fejlesztése.